Будь-яка кількість і швидкість бігу зменшує ризик ранньої смерті – дослідження 

Дослідження Об этом сообщает nbr-ua.info со ссылкой на СМИ.

Будь-яка кількість бігу будь-якої швидкості корисна для здоров’я та зменшує ризики ранньої смерті, пише The Guardian з посиланням на нове дослідження міжнародної групи вчених.

Науковці вже давно довели користь бігу, проте раніше вважалося, що позитивний ефект залежить від кількості бігу.

"Будь-яка кількість бігу, навіть раз на тиждень – це краще, ніж не бігати взагалі. Але довгий час бігу не обов’язується з помітнішим зменшення ризику ранньої смерті", – пишуть автори дослідження.

Вчені прийшли до таких висновків, проаналізувавши 14 попередніх досліджень, у яких взяло участь понад 230 тисяч людей. За даними про їхнє здоров’я та спосіб життя спостерігали від 5,5 років до 35.

У час проведення досліджень майже 26 тисяч людей померли. Вчені проаналізували результати п’яти груп учасників і порівняли дані тих, хто бігав, з тими, хто не бігав. Вони дійшли до висновку, що люди, які бігають, мають на 27% нижчий ризик ранньої смерті. Ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижується на 30%, а від раку – на 23%.

Потім дослідники проаналізували, як зменшення ризику ранньої смерті пов’язане з кількістю, частотою та швидкістю бігу. Вони з’ясували, що ці фактори не пов’язані між собою.

Помітну користь біг приносить, навіть якщо бігати раз на тиждень, менше, ніж 50 хвилин на тиждень або в темпі 9,5 кілометрів на годину або менше.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 3,2 мільйони смертей щороку відбуваються через низьку фізичну активність.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

InspiredДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1572960511-bud-yaka-kilkist-i-shvidkist-bigu-zmenshue-rizik-rannoyi.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя